Мъжкият волейболен състав на ЦСКА се наложи с 3:1 над Арда в мача от 6-я кръг на Суперлигата.

„Армейците“ бяха чувствително по-добрият състав на терена, а в отделните части срещата се разви при 25:19, 25:17, 19:25 и 25:19. „Червените“ допуснаха разсейване единствено в третата част, когато позволиха на Арда да надигне глава след 25:19, а в четвъртата част бързо възстановиха доминацията си.

Същевременно в друг мач от кръга Левски претърпя поражение с 0:3 гейма при гостуването си на Нефтохимик. „Сините“ не бяха на ниво, като позволиха на съперника си да спечели без особен затруднения. Левскарите се противопоставиха по-отявлено единствено в първия гейм, който обаче завърши с успех за „шейховете“ с 25:20. Във втория гейм домакините приключиха с 25:19, а третата част бе затворена от бургазлии при 25:15.

В една от най-оспорваните срещи пък Добруджа 07 надигра като гост Монтана с 3:2 гейма. В отделните части двубоят завърши при 17:25, 19:25, 26:24, 25:23, 23:21.

Двубоят бе изключително интересен, а гостите сътвориха истинско геройство, след като направиха пълен обрат. Те изоставаха с 0:2 гейма, а в последствие стигнаха до успеха, който бе техен четвърти от началото на сезона.

В топреализатор за Добруджа се превърна Велизар Чернокожев, който записа 21 точки.

В класирането Добруджа е лидер със 17 точки, втори е Арда с 11 пункта, а третото място е заето от ЦСКА, който също има 11 пункта, но по-слаби показатели в сравнение с Арда. Монтана е 4-и също с 11 точки, а Добруджа е пети с 10.

Левски е на последното място без точка в актива си.