ЦСКА не успя да постигне престижна победа срещу Динамо Москва в първия плейофен мач на Лига Европа. Двубоят, който се игра на стадион „Васил Левски” завърши 0:0, като „армейците” уцелиха две греди през първите 45 минути.

Мачът започна с няколко опасности пред вратата на Иван Караджов, но футболистите на Динамо Москва не успяха да го затруднят сериозно.

След 15-та минута футболистите на Любослав Пенев се съвзеха и изравниха играта на терена.

В 22-та минуга Тодор Тимонов стреля много опасно, след което топката срещна напречната греда, тупна пред гол линията и бе избита.

Шест минути по-късно Александър Кержаков направи най-сериозният пропуск за Динамо през първото полувреме, след като от 2-3 метра стреля в аут.

В първата минута на даденото от съдията продължение на първото полувреме, Орлин Орлинов стреля от фаул и топката срещна десния стълб на вратата на Габулов.

Второто полувреме започна със сериозна опасност пред вратата на Иван Караджов, след като в 55-та минута Гранат центрира в наказателното поле на ЦСКА, където Иван Иванов сбърка и подари топката на Кержаков, който стреля от точката на дузпата в аут.

Три минути по-късно след центриране в наказателното поле на ЦСКА Кокорин вкара гол, но бе в положение на засада и попадението логично бе отменено.

В 66-та минута Спас Делев подаде добре към Йордан Тодоров, пред който се откри отлична възможност, но стреля в аут.

Най-сериозната опасност пред вратата на Габулов през второто полувреме бе в 82-та минута, когато Благой Пасков подаде добре към Делев, който се озова сам срещу вратаря на Динамо, но след шута му топката излезе в аут.

Така интригата се запази за след една седмица, когато е мачът в руската столица Москва на стадион „Арена Химки”.

ЦСКА: Караджов, Виданов, Котев, Иванов, Минев, Янев (71’ Пасков), Янчев, Морозс, Тимонов (59’ Делев), Тодоров, Орлинов (62’ Зехиров)

Динамо Москва: Габулов, Ковалчик, Колодин, Фернандес, Гранат, К. Комбаров, Кокорин (68’ Агуиар), Уилкшиър, Хохлов (85’ Ропотан), Д. Комбаров, Кержаков