Левски победи с 2:1 ЦСКА в мач от 21-я кръг на дублиращата група. Двубоят се игра на централния терен на стадион „Българска армия”. „Сините” доминираха почти през целия мач и в крайна сметка спечелиха трите точки. Попаденията за Левски реализираха Шмедин и Мишел Георгиев, а за червените - Мартин Василев.

Гостите започнаха по-убедително мача. На няколко пъти през първото полувреме Иван Цачев излизаше на много добри позиции, но така и не стигна до попадение.

В 15-та минута нападателят на Левски бе изведен зад защитата на ЦСКА, но излязъл сам срещу вратаря не успя да отбележи, като Стойчев парира шута му. Две минути след това последва много добра атака за Левски - двойно подаване между Симонович и Цачев, като последният не успя да уцели вратата.

В 28-та минута Грънчов от ЦСКА отправи удар от границата на наказателното поле, но топката излезе в аут.

Три минути преди края на първото полувреме Петков от Левски удари гредата, но сините за пореден път се разминават с гола.

По този начин първата част приключи при нулево равенство. След почивката „сините” отново взеха инициативата. В 58-та минута Цачев отново излезе сам срещу вратаря, но Стойчев спаси за пореден път.

Първото попадение в мача дойде в 63-та минута. След добра атака топката стигна до Шмедин, който реализира за 1:0.

ЦСКА успя да стигне до изравнителен гол в 74-та минута. Далечен шут на Петър Станев от фаул, свари неподготвен Цветан Димитров, който успя само да избие топката, но при добавката Мартин Василев изравни за 1:1.

В 76-та минута Мишел Георгиев добави след неубедителна намеса на Божидар Стойчев и оформи крайното 2:1. Само 30 секунди по-рано отново Георгиев имаше шанс за гол, но тогава стражът на ЦСКА опази мрежата си.

В крайна сметка, за разлика от първите тимове, „малкото” вечно дерби приключи с победител и цели три гола.

Стартови състави:

ЦСКА: 91. Стойчев, 19. Гоцов, 15. Методиев, 17 Велинов, 5.Георгиев, 8.Иванов, 7.Петров, 6.Грънчов, 9. Атанасов, 11. Валентинов, 13.Станев

Резерви: 12.Маринов, 3, Василев, 4 Диков, 20.Михайлов, 14. Ставрев, 10 Алексиев, 18.Ганчев, 16. Атанасов

Левски: 31. Цецо Димитров, 2. Ж.Атанасов, 3.Генев, 4.Стоянов, 5.Ангелов, 6.Огнянов, 7.Петков, 8.Панайотов, 9.Цачев, 10.Симонович, 11.Шмедин

Резерви: 12.Василев, 13.Николов, 14.Малновски, 15.Денев, 16.Георгиев, 17.Аджов, 18.Недялков.

В друг мач от дублиращата група Локомотив Пловдив победи с 5:1 Локомотив Мездра.