Световният №1 Новак Джокович ще е следващият съперник на Григор Димитров на Мастърс турнира в Париж. Това стана факт, след като сърбинът се разправи по безкомпромисен начин срещу №7 в света – Стефанос Циципас, в два сета – 6:1, 62 за малко точно 59 минути игра на корта в зала „Берси”.

По-рано през деня българинът триумфира в два сета срещу чилиеца Кристиан Гарин.

Доминацията на Джокович през първата част в мача бе повече от осезаема, след като два поредни пробива направиха така, че роденият в Белград атлет потегли набързо с 4:0. При 5:0 пък Циципас записа един гейм на свой сервис, но с възвръщане на победния ритъм Ноле затвори сета при 6:1.

Първият пробив за Джокера през втория сет дойде „чак” в третия гейм, след който пък Циципас стъпи лошо на десния си глезен, което направи до края задачата на опитния тенисист още по-лесна. Световният №1 не остави никакви съмнения кой бе по-добрият тенисист и взе реванш за загубата си в Шанхай на четвъртфиналите по-рано през годината.

НОВАК ДЖОКОВИЧ - СТЕФАНОС ЦИЦИПАС 6:1, 6:2

Сет 2:

6:2 Гейм, сет и мач! Безкомпромисният Джокович отказа напълно Циципас. Сърбинът ще играе на полуфинала срещу Григор Димитров.

5:2 Гейм на 0 за Циципас, след като сърбинът не си даде много зор. Предстои негов сервис, на който може да вземе победата.

5:1 Със стилен бекхенд-уинър Джокович приключи шестата част в "Берси" и е само на гейм от това да затвори мача.

4:1 Пробив! Прелестните сръбски ретури летяха един след друг, което доведе до 0:40 и три шанса за нов пробив. Той бе реализиран с лекота, след като бекхенд по правата умиротвори Циципас.

3:1 При едно от разиграванията между двамата Циципас огъна глезена си, което разубеди още повече играта му, а "безгрешният" Джокович не пропусна да вземе подаването си.

2:1 Пробив! Въпреки че се видя нещо като надигане в игрово отношение от Циципас, то Джокович реализира втория си брейкбол в третия гейм и след разнообразна игра проби съперника.

1:1 Дойде време за ас №5 и с разнообразна игра Джокович взе първото си подаване в сета, за да изравни резултата.

0:1 За разлика от първия сет, то втората част Циципас стартира брилянтно частта, оставяйки на 0 опонента.

6:1 Сет! Новак Джокович намери пак ритъма си и съвсем логично взе първия сет.

5:1 Джокович продължи да отчайва своя опонент и стигна до три сетбола в шестия гейм. Сърбинът форсира бекхенд зад основната линия, който приключи в мрежата. Последва ас по диагонала за гръка – 30:40, а със сгрешен ретур Циципас изравни резултата в Париж. Последваха два поредни добри сервиса, за да може Циципас да запише първия си гейм.

5:0 Новак Джокович играе впечатляващ тенис, който смазва съпротивата на Циципас в зала "Берси" в Париж.

4:0 Пробив! Сърбинът отново стигна до възможност за пробив на сервиса на Циципас, който дори подава на втори сервис. Последва добра комбинация от гърка, но със сгрешен форхенд в мрежата Джокович има два пробива преднина.

3:0 Първата по-дълга почивка в сета дойде, след като Новак Джокович не остави особено големи шансове на своя опонент.

2:0 Пробив! Циципас спечели първите две точки, но след това Новак записа четири поредни. Гръцкият тенисист направи двойна грешка, за да сдаде гейма за №2 в света.

1:0 Джокович уверено спечели своето подаване, след като и Циципас му спомогна, правейки много грешки в гейма.