Испанецът Роберто Баутиста Агут спечели турнира по тенис в София с награден фонд 463520 евро.

Поставеният под номер 1 Баутиста Агут победи на финала втория в схемата Виктор Троицки (Сърбия) с 6:3, 6:4 за 82 минути игра в зала "Арена Армеец". 27-годишният испанец, 18-и в класацията на АТП, не допусна пробив в цялата среща и достигна да четвърти трофей в кариерата си и втори от началото на сезона след триумфа си в Оклънд през миналия месец. Той също така продължи най-добрия си старт на сезон при професионалистите, записвайки 13-и успех в първите си 15 мача за годината.

Баутиста Агут е първият финалист в София

Троицки обърна Клижан и е на финал в София

Двубоят започна равностойно, но след 3:3 Баутиста Агут взе шест от следващите седем гейма, за да спечели първия сет и да поведе с 3:1 във втория. До края на срещата той сервираше стабилно и не даде почти никакви шансове на сърбина да стигне до обрат. 29-годишният Троицки, 25-и в света, също се стремеше към четвърта титла в кариерата си и втора за сезона, след като през януари спечели трофея в Сидни след успех на финала в три сета срещу най-добрия български тенисист Григор Димитров./БТА