Българската ракета №1 Григор Димитров загуби двубоя с Анди Мъри от 3-ия кръг на Мастърса в Париж с 3:6, 3:6. Това беше шести мач между двамата, като Мъри вече води с 4:2 победи.

Димитров започна мача със сервис и успя да си го спечели без проблем за 1:0. Британецът успя да изравни за 1:1 като резултатът мине през 30:15 и 40:15, за да завърши с успех на Мъри.

В третия гейм дойде и първият пробив, за съжаление в полза на Мъри. Британецът успя да се възползва от грешки на българина и поведе с 2:1. В 4-ия гейм Григор тръгна добре и поведе с 30:0, но Мъри изравни до 30:30, за да си спечели гейма и да поведе с 3:1. Последва перфектен гейм на Димитров, а резултатът стана 2:3. Мъри заигра със самочувствие и затвори следващия гейм на 0, за да поведе с 4:2. Димитров не отстъпи на съперника си и спечели 7-ия гейм на 15 и намали резултата на 3:4.

Мъри, който е поставен под №8 в схемата успя да си вземе подаването и поведе с 5:3. В 9-ия гейм Мъри имаше два геймбола, пропусна първия, но при втория двойна грешка на Димитров затвори сета - 3:6 с втори пробив в полза на британеца.

Във втория сет Мъри тръгна със сервис. Британецът поведе с 30:0, с ас стигна до 40:0 и в крайна сметка поведе с 1:0. Димитров започна зле първото си подаване в сета, и трябваше да догонва след 0:30, мина се през 15:40, за да се стигне до първи пробив в този сет, отново в полза на Мъри - 2:0 в негова полза.

Играта на Мъри вървеше и той завърши третия гейм на 0, за да поведе с 3:0. В 4-ия гейм при сервис на Григор, Мъри поведе с 30:0, стигна се до 30:30, мина се при ново равенство 40:40, но в крайна сметка Димитров върна един гейм за 1:3.

В петия гейм двамата тенисисти поднесоха изключително качествен тенис, но Мъри спечели на 0 и поведе с 4:1. Григор успя да поведе с 40:15, а в крайна сметка спечели и намали на 2:4. Седмият гейм премина през 15:15 и 30:30. С ас Мъри направи 40:30, а впоследствие спечели за 5:2. Осмият гейм беше спечелен от Димитров, който сервиса и спечели за 3:5. В крайна сметка Мъри спечели сервиса си в деветия гейм и спечели гейма, сета и мача след 6:3.

Мъри ще играе на 1/4-финал срещу Новак Джокович или Гаел Монфис.