Германката Андреа Петкович е първата полуфиналистка в Турнира на шампионките на женската тенис асоциация в София, а след този резултат българката Цветана Пиронкова загуби шансове за Топ 4.

Поставената под номер 4 Петкович победи втората в схемата Доминика Цибулкова (Словакия) със 7:5, 6:3 след 103 минути игра в среща от последния трети кръг в група "Средец" и си гарантира класиране напред след втори успех в надпреварата.

Победата на 27-годишната германка пък елиминира най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова, която вече няма шанс да продължи на полуфиналите за втори път след 2012 година.

Пиронкова все пак ще търси първи успех срещу испанката Карла Суарес Наваро в последния мач от групата днес.

Финалистката от Откритото първенство на Австралия Цибулкова, която е 12-а в световната ранглиста, пропиля пробив аванс на два пъти при 3:1 и 4:3, а при 5:6 загуби първия сет след двойна грешка след малко повече от час на корта.

Петкович отново допусна ранен пасив и изоставане от 0:2 във втората част, но след 1:3 17-ата в класацията на УТА германка направи серия от пет поредни гейма, за да запише трета поредна победа за сезона над словашката си съперничка.

"Играх много добре, Доминика също се представи силно в първия сет, който беше изключително оспорван и равностоен. Във втория сет пак допуснах ранен пробив, но след това заиграх по-агресивно, ударите ми се получаваха и отново стигнах до обрат. Не мога да не съм доволна от представянето си", коментира Петкович.

След допуснатото първо поражение в турнира Цибулкова пък е изправена пред отпадане, което ще стане факт при успех в два сета на Суарес Наваро над Пиронкова днес, петък. /БТА