Водачката в схемата Симона Халеп отпадна в третия кръг на турнира по тенис на твърди кортове в китайския град Ухан с награден фонд 2,51 милиона долара. Втората в световната ранглиста румънка загуби от британката Джоана Конта с 3:6, 6:3, 5:7 за близо 140 минути игра.

Конта, която премина през квалификациите спечели първия сет с 6:3. Халеп взе втората част и поведе с 5:1 в решителния трети сет. 24-годишната британка обаче показа невероятен характер и след шест поредни гейма стигна до крайния успех.

На четвъртфиналите непоставената тенисистка ще играе с бившата номер едно в света Винъс Уилямс. Американката вчера постигна своята победа номер 700 в кариерата и е в добра форма.

Номер 8 Каролина Плишкова (Чехия) също продължава напред в турнира след успех над 12-а поставена Елина Свитолина (Украйна) с 2:6, 6:4, 6:4. Ана-Каролина Шмидлова (Словакия) се наложи над Кристина Младенович (Франция) с 6:4, 6:2. /БТА