Владимир Илиев завърши шести в преследването на 12,5 км при мъжете на световното първенство по летен биатлон, което се провежда в Румъния.

Българският биатлонист, който вчера завоюва злато в спринта, днес не бе убедителен в стрелбата, като направи седем пропуска на стрелбището, но все пак намери място в топ 6 с време 37:17,5 минути.

Антон Синапов се класира 25-и с 12 пропуска в стрелбата, а Димитър Герджиков е 34-и с 9 грешки. Красимир Анев не завърши състезанието.

Словакът Мартин Оценас спечели титлата с 4 грешки и време 35:30,7 минути.

В преследването при жените Емилия Йорданова зае 16-о място с 6 грешки в стрелбата и време 36:43,4 минути. Стефани Попова е 21-а с 8 пропуска, а Десислава Стоянова не завърши.

Титлата при жените спечели Олга Абрамова от Украйна с 5 грешки и време 30:44.6 минути. Това е втора титла за украинката на шампионата, след като вчера триумфира и в спринта. /БТА