Българският национал Иван Иванов игра цял мач за своя отбор Панатинайкос, който обаче продължи с лошите си представяния в Лига Европа, губейки с 0:3 като домакин на Стандард Лиеж. За ПАО това бе последен шанс за запазване на надеждите за класиране в следващата фаза, но те бяха разбити от белгийците.

Домакините можеха да открият в 50-ата минута, когато удар от пряк свободен удар на Пол-Хосе М'Поку срещна напречната греда.

В 62-ата обаче гостите откриха чрез Ибрахима Сисе, а 14 минути по-късно Ишак Белфодил вкара за 2:0.

Задачата на ПАО стана още по-тежка, след като в 77-ата минута М'Поку напусна терена с втори жълт картон.

Отновно Белфодил пък оформи крайното 3:0 с втория си гол в мача в добавеното време.

В другия мач от групата лидерът Аякс постигна победа с 3:2 над Селта Виго.

Резултатът в Амстердам бе открит в 41-ата минута чрез Каспер Долберг, а между 68-ата и 71-ата Хамик Жиех и Амин Юнес направиха аванса на Аякс 3:0.

Гостите все пак не се отказаха и до 86-ата минута вече бяха върнали две попадения чрез Джон Гуидети и Яго Аспас. За повече обаче време нямаше и така холандският гранд взе трите точки.

Благодарение на тях Аякс е лидер с 10 точки и на практика е сигурен за мястото си в елиминациите. Стандард Лиеж и Селта делят второ и трето място с по 5 точки, а Панатинайкос е последен с една.