Отборът на Марибор, който отстрани по болезнен начин Левски от Лига Европа, постигна добър резултат в гостуването си на Абърдийн от следващия кръг на турнира. Срещата завърши 1:1 и така дава предимство на словенците преди реванша след седмица.

Всъщност, Марибор може и да съжалява за пропуснатата победа, тъй като първи стигна до гол. Това се случи в 83-ата минута, а голмайстор бе добре познатият у нас Миливое Новакович.

Домакините обаче съумяха да изравнят в 88-ата минута чрез Джонатан Хейс и така все пак да запазят шансове за реванша.

Още по-добър резултат постигна отстранилият Берое тим на ХИК Хелзинки. Финландците победиха с 2:1 в гостуването си на Гьотеборг и така ще очакват спокойно втория мач у дома.

Не така стоят нещата при палачът на Славия Заглембе Любин, който загуби с 1:2 домакинството си на Сондерийске (Дания).