Лучано Спалети стъпи до голяма степен накриво при повторния си дебют в Рома. Воденият от него тим не успя да бие опашкаря Верона и завърши 1:1 като домакин.

Преди двубоя феновете на „вълците“ издигнаха плакат на трибуните: „Добре дошъл, Спалети. Благодарим, Гарсия“.

Мачът обаче не се оказа толкова лек за римляните. След агресивното им начало в мача първият гол падна малко преди почивката. Малко след като Джеко бе уцелил гредата на вратата на Верона, Наинголан успя да наруши статуквото и да изведе Рома напред с гола си в 41-ата минута.

В 50-ата минута Ребич уцели стълба на вратата на Рома, а 5 минути по-късно и домакините сториха същото, след като ударът на Салах бе отклонен в гредата от Голини.

В 61-ата минута реферът обаче отсъди дузпа пред вратата на Рома за недобре премерен шпагат на Леандро Кастан. Опитният Пацини застана зад бялата точка и не пропусна да изравни за Верона – 1:1.

Рома е на пета позиция с 35 точки, а Верона е последен с 9 пункта.