Ужасяващи изпълнения на дузпи на Миралем Пянич и Един Джеко изхвърлиха Рома от турнира за Купата на Италия на осминафинал.

Втородивизионният Специя отстрани елитните римляни след нулево реми в 120 минути, и 4:2 при дузпите.

Специя има и невероятен шанс да прескочи и четвъртфинала, тъй като там го чака третодивизионния Алесандрия.

Рома не е отпадал на толкова ранен етап в турнира вече повече от 10 години.

Двубоят бе равностоен от началото до края, като през първото полувреме попадение на Рома не бе зачетено заради засада на Един Джеко.

Салих Укан за малко да донесе победата на Рома в редовното време, но Чичизола спаси. В продълженията най-доброто положение бе отново за Джеко, но изстрелът му с глава прелетя покрай гредата.

При дузпите Миралем Пянич стартира лошо серията за Рома, като би над гредата.

Един Джеко продължи ужасните изпълнения, като би още по-високо над вратата. Даниеле Де Роси най-после вкара чак от третия опит, но играчите на Специя не пропускаха.

Лукас Дине добави още едно попадение за Рома, преди Дженаро Акампора да прати Специя на четвъртфинал.