Интер не срещна проблеми от Каляри и се наложи с 3:0 за място на четвъртфиналите за Купата на Италия.

Сензацията обаче дойде изненадващо от Генуа, където Дженоа загуби от третодивизионния Алесандрия с 1:2 след продължения.

Гостите, които са лидер в Лега Про, поведоха в 46-та минута с гол на Мануел Марас. Леонардо Паволети изравни във втората минута от добавеното време, за да прати мача в продължения. Рикардо Бокалон обаче се превърна в герой за Алесандрия в 114-та минута, за крайното 1:2. Рома или Специя ще са съперник на най-нискоразредния тим в тази фаза от турнира за Купата.

В Милано, Интер нямаше тревогите на Дженоа, и чака победителя от Наполи и Верона на четвъртфинал, след успеха с 3:0 над втородивизионния Каляри.

Родриго Паласио даде аванс на "нерадзурите" в 24-та минута, а Марсело Брозович и Иван Перишич оформиха крайния резултат с попадения в 71-та и 81-та минути.

За Интер това е седма победа в последните осем мача, като тимът продължава да се бори за двата трофея в Италия.

Оставащите осминафинални срещи от турнира за Купата са в сряда и четвъртък.