В последен мач от 5-ия кръг на Серия А Сампдория спечели дербито на Генуа срещу Дженоа с минималното 1:0.

През първата част двата състава не успяха да си отбележат попадения и оставиха победителят да бъде определен след почивката.

Победното попадение дойде в 76-ата минута, когато Марко Габиадини изпълни добре пряк свободен удар, топката премина през наказателното поле на съперника, то не беше докоснато от никой, и влетя в мрежата на Перин.

В 86-ата минута вратарят на Самп Емилиано Вивиано спаси победата на тима си, след като спаси удар на Маурисио Пиния.

Така в крайна сметка Сампдория постигна 3-ата си победа в първенството, което прати отбора на 3-ото място с 11 точки, а момчетата на Синиша Михайлович още нямат загуба в първенството. Дженоа са 10-ти с актив от 5 точки.