Милан и Аталанта завършиха 0:0 в мач от 12-ия кръг на италианското първенство. Въпреки създадените положения и пред двете врати попадения не паднаха и тимовете спечелиха по 1 точка.

В началните минути гостите от Бергамо бяха по-активният тим, но не съумяха да се възползват от ситуациите. В 21-ата минута Карлос Бака стреля опасно, но защитата на гостите беше на мястото си.

Вратарят на Милан - Донарума прояви чудеса от храброст, за да опази вратата си суха. В 63-ата минута Чигарини пробва мерника си, а след това Моралес и Граси не съумяха да преодолеят стража на "росонерите".

В 79-ата минута Луис Адриано пропусна да реализира, а в 88-ата минута Синиша Михайлович беше изгонен от резервната скамейка за невъздържано поведение.

В крайна сметка след нулевото равенство Милан е на 5-ото място с актив от 20 точки, а "бергамаските" са на 7-ата позиция с 18.