Българският нападател на Новара Андрей Гълъбинов беше в основата на успеха на своя тим срещу Ливорно в 15-ия кръг на Серия Б. Българинът и съотборниците му надделяха с 1:0 като гости на силния опонент.

Гълъбинов даде решителното попадение за гола на Гонсалес в края на първата част. Той пусна страхотно извеждащо подаване и съотборникът му хладнокръвно отбеляза единственото попадение в 43-та минута.

Двамата можеха да повторят упражнението и след подновяването на играта след почивката, но този път Гонсалес не беше точен и в крайна сметка повече голове не паднаха и Новара се поздрави с минималния успех.

Така Гълъбинов и компания събраха 25 точки на петата позиция и могат по-смело да погледнат към челните места. В момента лидер е Каляри с 32 точки, като дистанцията с Новара не е толкова голяма.