Българският нападател Андрей Гълъбинов вкара четвъртото си попадение за сезона в Серия Б, след като в 14-ия кръг неговия Новара се наложи с 1:0 над Ла Специя. Гълъбинов игра 80 минути и се разписа в 42-ата.

Гълъбинов вкара с глава като Фараони му центрира от дясно, а острият удар на българина нямаше как да бъде спасен от вратаря на гостите Чичизола. В 56-ата минута домакините от Новара можеха да вкарат втори гол, като Гълъбинов се спря на около 20-ина метра от вратата и центрира към Фараго, който обаче пропусна да добави нов гол. 10 минути преди края на мача снажният софиянец беше заменен от Евакуо.

След тази победа Новара се изкачи от 8-а на 6-а позиция, вече с 22 точки. Начело в класирането е Каляри с 29 точки, пред Кротоне с 28./БТА