Изключително груба грешка на вратаря Карлос Камени помогна на Валенсия да стигне до победата с 2:1 при гостуването на Малага на „Ла Росаледа“ в мача от 27-ия кръг на Примера дивисион.

Малага поведе с 1:0 в 14-та минута, когато Хуанпи навърза двама футболисти на Валенсия, след което комбинира с Дуйе Чоп, който не пропусна да вкара топката във вратата на Диего Алвес.

Чоп получи контузия в 22-та минута и бе сменен принудително от Орта.

Карлос Камени си отбеляза невероятно нелеп автогол в 41-та минута, когато в опита си да избие топката в корнер, с една ръка изпрати кълбото в собствената си врата.

Валенсия направи пълен обрат в мача в 50-та минута, когато Андре Гомеш пусна отличен извеждащ пас към Денис Черишев, който остана сам срещу Камени и с техничен удар го преодоля.

Камени направи решаващо спасяване в 59-та минута, когато отрази много хубав удар на Мустафи.

Черишев направи невероятен пропуск в 61-та минута, когато пропусна да засече перфектния пас на Пако Алкасер.

Треньорът на Малага Хави Грасия бе изгонен от треньорската скамейка в 66-та минута за бруния си протест срещу решенията на съдията Гонсалес Гонсалес.

След тази победа Валенсия се изкачи на девета позиция с 34 точки, а Малага е единайсти с 32 точки.