Отборът на Виляреал разгроми Селта Виго в мача от осмия кръг на Ла Лига. „Жълтата подводница“ се наложи с 5:0 в среща, в която имаше подчертано превъзходство.

Резултатът бе открит в 8-ата минута. Мануел Тригерос пусна много добър пас към Роберто Сориано в наказателното поле. Той овладя добре и отправи удар за 1:0.

В 12-ата минута Сориано се възползва от сериозна грешка на свой противник и покачи на 2:0.

Нова добра възможност се разкри пред Виляреал само 5 минути по-късно. Марио Гаспар излезе на чудесна позиция, но не съумя да преодолее вратаря на гостите Алварес.

Седрик Бакамбу бе близо до отбелязване в 19-ата минута, но ударът му мина встрани от левия стълб.

В 38-ата минута Бакамбу и Сансоне направиха отлична комбинация, а конгоанецът покачи на 3:0.

След почивката Виго имаше малшанса да си отбележи автогол. Това се случи в 48-ата минута, когато Даниел Вас порази собствената си врата и увеличи аванса на домакините на 4:0.

Нелоша възможност се разкри пред Виго в 56-ата минута, когато Неманя Радоха стреля, но над напречната греда.

Три минути преди края на мача Селта остана с човек по-малко. С втори жълт картон бе изгонен Серхио Гомес Сола.

В продължението на срещата Мигел Тригерос бе точен за крайното 5:0.

В класирането Виляреал е пети с 16 точки, а Селта е 12-и с 10.