Виляреал се наложи трудно с 2:1 над Хетафе в предпоследния мач от 12-я кръг на Примера дивисион.

Без да показва нищо особено, "жълтата подводница" отново намери начин да се добере до пълен актив от точки, и вече има 18 в актива си, на осма позиция. Хетафе със своите 14 остава 10-ти в подреждането.

Марио откри в 28-та минута, след като бе изведен вдясно в пеналта от Вието, и ударът му от движение, от границата на вратарското поле, намери целта.

Две минути преди края на първото полувреме, Жерард Морено бе оставен непокрит в наказателното поле на Хетафе, и наказа гостите, подпомогнат и от защитник в синьо.

Отбраната на Виляреал от своя страна не успя да се справи в 61-та минута, и пред погледа на няколко защитници, Мехди Ласен стреля от 16-17 метра право във вратата.

Въпреки че върна едно попадение, Хетафе не успя да постигне повече, и Виляреал, макар и отново без никакви впечатляващи изяви, стигна до своето.

"Жълтата подводница" се спести вероятно и заради предстоящия сблъсък с Борусия Мьонхенгладбах в Лига Европа - пряк сблъсък на върха в група А на надпреварата.