Манчестър Юнайтед победи Реал Мадрид с 3:1 в битка на класическите гиганти.

Двубоят бе част от турнира „Интернешънъл Чемпиънс Къп“, а с този успех „червените дяволи“ отиват на финал в понеделник срещу вечния си английски съперник Ливърпул.

Мачът бе игран на „Мичиган Стейдиъм“ пред рекордните за футболен мач в САЩ 109 318 зрители.

Англичаните откриха резултата в 20-ата минута. Тогава хубава акция, преминала през Флечър, Рууни и Уелбек, изведе в стрелкова позиция Ашли Йънг, който преодоля Касияс.

В 26-ата минута Реал стигна до дузпа, след като Кийн събори Бейл в наказателното поле на Юнайтед. Уелсецът се нагърби с изпълнението и изравни за 1:1.

Отново Ашли Йънг обаче бе точен в 37-ата минута. Тогава той потърси Рууни с една центрирана топка, но тя влезе директно във вратата на Реал за 2:1 в полза на Юнайтед.

Гарет Бейл се размина с ново изравняване в 55-ата минута, когато уцели гредата на английската врата.

В 74-ата минута на терена се появи и Кристиано Роналдо, но и той не можа да помогне на Реал срещу бившия си тим.

В 79-ата минута се стигна и до третия гол в испанската врата, когато Чичарито се възползва от недобро излизане на Касияс и с глава покачи на 3:1.

Манчестър Юнайтед игра в състав: Де Хеа, Кийн, Джоунс, Еванс /Блакет/, Валенсия /Кагава/, Ерера /Клевърли/, Флеттчър, Йънг /Шоу/, Мата /Лингард/, Рууни /Чичарито/ и Уелбек /Заха/.

Реал предложи следната 11-орка: Касияс, Арбелоа /Роналдо/, Пепе, Рамос, Начо, Карвахал, Ияраменди, Чаби Алонсо /Де Томас/, Модрич, Бейл, Иско.