Отборът на Валенсия записа първа домакинска победа за сезона в Примера дивисион. „Прилепите“ се наложиха с минималното 1:0 над опашкаря Гранада в първи мач от 6-ия кръг на шампионата.

Победният гол за домакините реализира централният защитник Шкодран Мустафи в 26-ата минута, а вратарят Жауме Доменек трябваше да се намесва решително на няколко пъти, за да предотврати нова грешна стъпка на своя тим.

В последния двубой на „Местая“, който завърши при равенство, феновете на тима поискаха оставката на старши треньора Нуно Санто, заради неубедителните игри от началото на кампанията.

Следващият мач на Валенсия е в Шампионската лига срещу френския Лион. Испанският тим записа поражение в първия си мач от турнира срещу руския Зенит Санкт Петербург.

Загубата за Гранада пък бе четвърта поредна и пета в шестте мача от началото на сезона.