Валенсия показа, че през този сезон не се шегува. „Прилепите“ победиха шампиона Атлетико Мадрид с 3:1 след 13 луди начални минути на „Местая“. В тях „лос че“ вкараха три гола във вратата на „дюшекчиите“.

Първият всъщност бе автогол на Миранда в 6-ата минута, а само секунди по-късно Андре Гомес направи 2:0. Отаменди допълнително стресира гостите с трети гол в 13-ата минута.

Атлетико опита да реагира и върна един гол в 28-ата минута.

Впоследствие един от най-добрите вратари-дузпаджии в света Диего Алвеш спаси 11-метров удар на Сикейра от Атлетико.

През втората част обаче Валенсия почти нямаше проблеми да задържи преднината си и да вземе пореден успешен изпит през сезона.

Валенсия има 17 точки след 7 кръга и изпреварва Атлетико с три пункта. „Прилепите“ даже временно излязоха начело в класирането преди останалите мачове.