Валенсия се изкачи на второ място във временното класиране на испанското първенство, след като „прилепите“ записаха втори пореден успех. Валенсия спечели с 3:1 Еспаньол в среща от 3-ия кръг на Примера дивисион и събра 7 точки, с което събра 7 точки. „Прилепите“ имат по-добра голова разлика от Атлетико (Мадрид), който също има 7. Барселона е едноличен лидер с пълен актив от 9 точки. Еспаньол е на предпоследното 19-о място с 1 точка.

Пабло Пиати откри резултата в 7-ата минута след асистенция на Родриго Морено.

Натискът на „Лос Че“ не спря до края на полувремето, но втори гол падна едва в средата на втората част.

Гол на Еспаньол бе отменен в 55-та минута. Серхио Гарсия се измъкна от отбраната на Валенсия и вкара във вратата на Диего Алвеш, но попадението не бе зачетено заради несъществуваща засада, която бе маркирана на нападателя на Еспаньол.

Дани Парехо покачи на 2:0 в 63-ата минута, а десет по-късно Пако Алкасер се разписа за 3:0 след подаване на Софиян Фегули.

Гостите от Барселона върнаха едно попадение в 91-ата минута чрез Серхио Гарсия от дузпа.