Валенсия спечели с 3:0 у дома срещу Райо Валекано в среща от 15-ия кръг на испанското първенство и прекъсна серия от четири поредни двубоя без победа.

Софиан Фегули се разписа на два пъти - в 13-ата и в 34-ата минута и на практика реши крайния изход в двубоя.

Девет минути преди края на полувремето и Пабло Пиати също вкара попадение в полза на "бяло-черните".

След почивката Валенсия пропусна да отбележи още голове във вратата на столичани, а в 71-ата минута Андре Гомес получи втори жълт и съответно червен картон, оставяйки домакините с човек по-малко на терена.

Това не оказа никакво влияние върху крайния резултат и Валенсия спечели нови три точки по пътя към топ 4 в Примера.

"Бяло-черните" са пети до момента с 28 точки, докато Райо Валекано е със 17 точки в средата на таблицата./БТА