Валенсия загуби дербито с Леванте с 1:2 на стадиона на своя съперник и получи неприятен урок от съсед във важен момент за събе си.

Двубоят бе от 12-ия кръг от Примера дивисион, а тази загуба попречи на „прилепите“ да се намесят по-сериозно в битката с грандовете Реал и Барса за титлата.

Първото полувреме на градското дерби беше интересно, но без голове, въпреки положенията, които бяха създадени пред двете врати.

Леванте пръв удари по съперника в 57-ата минута, когато Касадесус отбеляза с глава, след като спечели битката във въздуха с Мустафи – 1:0.

В 73-ата минута Валенсия изравни. Дани Парехо прати топката в мрежата на Леванте за 1:1.

Само минута трая радостта на „прилепите“, които допуснаха гол в следващата минута, като негов автор стана Моралес.

Валенсия тръгна пак да търси изравнителен гол и Негредо в 85-ата на два пъти пропусна да стори това.

Валенсия е четвърти в класирането с 24 точки, а Леванте 13-и с 12 пункта.