Отборът на Валенсия разочарова феновете си в домакинството срещу Лас Палмас от 12-ия кръг на Ла Лига. „Прилепите“ стигнаха само до 1:1 у дома срещу един от отборите, които ще се борят за оцеляване.

Нищо не предвещаваше подобен развой за „лос че“, които още в 6-ата минута застрашиха вратата на противника чрез Андре Гомеш, но Хави Варас боксира встрани. Две по-късно обаче стражът бе безсилен. Отново Андре Гомеш бе в основата на ситуацията, като се измъкна от пазача си отляво и пусна пас по тревата във вратарското поле. Пако Алкасер нямаше нужда от втора покана, за да засече във вратата – 1:0.

Лас Палмас съвсем не игра като обречен и в 17-ата минута Серхио Араухо накара Хауме Доменек да покаже рефлексите си.

След паузата гостите изравниха в 58-ата минута. Домингес Танаусу показа страхотна визия за играта и намери Жонатан Виера на чиста позиция, а последният заби кълбото в горния ляв ъгъл – 1:1.

Седем минути по-късно Лас Палмас получи шанс да си тръгне и с нещо повече. Този път Араухо стреля от движение, а топката разтресе напречната греда.

В продължението на мача Араухо пропиля още една изгодна възможност да сътвори сензацията. Нападателят получи достатъчно време, за да овладее в наказателното поле и да стреля. Хауме следеше ситуацията отблизо и плонжира, за да избие в корнер.

Така двата тима си заслужиха по една точка. Валенсия с 19 в актива остана на 6-о място, докато Лас Палмас с 10 изплува над зоната на изпадащите.

В друг мач от кръга Депортиво Ла Коруня сътвори една от изненадите, като у дома надигра Селта Виго с 2:0. Лукас Перес Мартинес откри резултата в 23-ата минута, а три по-късно звездата на Селта Дуран Нолито пропусна дузпа. Крайният резултат бе оформен в продължението на срещата, когато Джони Ото си отбеляза автогол при опит да върне топката към вратаря. Серхио Алварес обаче бе виновният, тъй като бе напуснал наказателното си поле, а защитникът не очакваше подобни действия от него.