Севиля постигна успех като гост на Еспаньол с 2:1 в мач от втория кръг на Примера дивисион.

Южняците поведоха чрез голаджията си Карлос Бака. Колумбийският национал засече една остро центрирана топка отдясно от Коке и откри резултата в 33-ата минута – 0:1.

В 56-ата минута центриране на Денис Суарес бе посрещнато с глава от Висенте Ибора, който изпрати топката във вратата близко до гредата.

Домакините от Еспаньол се върнаха в мача в 61-ата минута, когато Кристиян Стуани успя да прокара топката зад гърба на вратаря Барбоса за 1:2.

В края Алекс Видал имаше шанса да вкара и трети гол за андалусийците, после и гредата спаси домакините, но и без този нов гол, Севиля спечели трите точки.

В мача имаше много борба, с поделено надмощие. В крайна сметка Севиля набра 4 точки в класирането след 2 кръга, докато Еспаньол остана с една.