Севиля се завърна на победния път, след като се наложи с минималното 1:0 при домакинството на Ейбар.

Севиля поведе в резултата още в 11-та минута, когато Михаел Крон-Дели подаде към Фернандо Йоренте, който изпрати топката във вратата на Асиер Риесго.

В 22-та минута Крон-Дели отново взаимодействия с Йоренте, който стреля с глава, но над напречната греда в аут.

Серхио Рико отрази удар на Гонсало Ескаланте в 25-та минута.

Рико се наложи да отразява много опасен удар на Борха Бастон в 45-та минута.

Серхио Рико се наложи да прави ново спасяване в 64-та минута, когато боксира в корнер топката след удар с глава на Бастон.

Даниел Карисо отправи чудесен далечен удар в 71-та минута, но Асиер Риесго демонстрира чудесен рефлекс и спаси.

Ейбар завърши мача с човек по-малко, след като Кастеяно бе изгонен за втори жълт картон в 88-та минута.

Севиля е пети с 44 точки, а Ейбар е осми с 36 точки.

Атлетик Билбао се наложи с категоричното 4:1 при домакинството си на Депортиво Ла Коруня.

Икер Муниаин откри резултата в 13-та минута.

Аритс Адурис се отличи с нов хеттрик. Той се разписа в 36-та, 53-та и 60-та минута.

Почетното попадение за Ла Коруня реализира Риера в 51-та минута.

Атлетик е седми в класирането с 41-точки, а Ла Коруня е дванайсти с 32 точки.