Селта надигра регионалния си съперник Ла Коруня с 2:1 в мач от 5-ия кръг на Примера дивизион.

нолито откри резултата за домакините в 4-ата минута с точен плътен удар, който не остави шансове на вратаря на гостите.

Куенка възстанови равенството в 55-ата минута като от точката на дузпата стреля добре във вратата на Алварес.

В 72-ата минута Ларивей донесе 3-те точки на домакините като се разписа с глава, преодолявайки съпротивата на вратаря.

Драмата беше пълна, след като в 88-ата минута Харис Медунянин пропусна да изравни от дузпа, след като Густаво Даниел Кабрал игра с ръка в наказателното поле на домакините.

След тази победа Селта се изравни по точки с Реал Мадрид на 4-5 място с 9 точки, но "белия балет" има по-добра голова разлика.

Ла Коруня остана на 13-ото място с 4 точки.