Реал Сосиедад продължава със силното представяне от началото на сезона. Баските спечелиха с 2:0 гостуването на Леганес от десетия кръг на Ла Лига.

Пред Чаби Прието се откри първата възможност в мача в 14-та минута, но след удара му топката премина над напречната греда в аут.

Реал Сосиедад поведе в 29-та минута на мача, когато Карлос Мартинес центрира в наказателното поле на Леганес, където Да Силва Уилиан Хосе засече топката с глава и я изпрати във вратата на Серантес.

Реал Сосиедад удвои своята преднина в 59-та минута, когато Давид Сурутуса отправи далечен удар, след което Серантес успя да избие топката, но при добавката най-бърз и съобразителен бе Чаби Прието, който не пропусна да се разпише.

Карлос Вела бе близо до това да вкара трети гол във вратата на Леганес в 66-та минута, но ударът му бе отразен от Серантес, който изби топката в корнер.

Реал Сосиедад се изкачи на шесто място във временното класиране с актив от 16 точки, докато Леганес е четиринайсти с 10 точки.