Отборите на Реал Сосиедад и Депортиво Ла Коруня не успяха да се победят и завършиха 1:1 в мача от 20-ия кръг на испанското първенство.

В 14-ата минута Лукас Перес Мартинес получи топката в наказателното поле, но пропиля чудесна възможност, след като вратарят на Реал Сосиедад Джеронимо Рули спаси.

Малко след това събитията се преместиха пред другата врата, но Рубен Пардо не успя да преодолее стража.

За сметка на това в 26-ата минута падна първото попадение в мача. Луис Алберто успя да се възползва от груба грешка на защитата на Реал Сосиедад и стреля отблизо за 1:0.

Малко преди почивката Брума прати топката в мрежата на съперника, но попадение не бе зачетено заради засада.

След почивката отново Луис Алберто се оказа на добра позиция, която обаче не успя да оползотвори.

Така се стигна до 74-ата минута, когато Реал Сосиедад получи право да изпълни спорна дузпа за нарушение на Хонас Гутиерес. Шаби Прието успя да излъже вратаря, стреля в средата за 1:1.

Малко след това топката отново премина голлинията на Депортиво Ла Коруня, но страничният рефер маркира засада.

След равенството Депортиво Ла Коруня заема 9-о място във временното класиране с 28 точки, а Реал Сосиедад е на 13-о с 21.