Виляреал допусна първа загуба от началото на сезона в Примера дивисион, докато Леванте от своя страна записа първа победа, след като се наложи с минималното 1:0 срещу „жълтата подводница“ в мач от седмия кръг на испанското първенство.

Виляреал завърши мача с човек по-малко, след като Боян Йокич бе изгонен за втори жълт картон в 36-та минута.

Марти Рохер можеше да изведе Леванте напред в резултата в 45-та минута, но Алфонс Ареола успя да спаси.

Ареаола направи ново отлично спасяване в добавеното време на първата част, когато отрази удара на Дейверсон.

Единственото попадение в срещата падна в 83-та минута, а негов автор бе Дейверсон.

Виляреал остава на първо място във временното класиране с актив от 16 точки, а Леванте остава в зоната на изпадащите, въпреки че вече има 6 точки и се изкачи до осемнайстото място.