Севиля не успя да победи състава на Ейбар, а мачът между двата тима от 15-ия кръг на Примера дивисион завърши с резултат 0:0.

Домакините със сигурност могат да съжаляват много за пропуснатите 2 точки при победа, тъй като през целия мач бяха по-добрият отбор на терена и само многото пропуски ги лишиха от успеха.

По този начин андалусийците пропуснаха, макар и временно, да се изравнят по точки на третото място с Атлетико Мадрид.

Първата по-сериозна опасност в мача бе за домакините чрез Диого Фигейрас, който в 26-ата минута стреля опасно от далечна дистанция, но в близост до дясната греда.

В 40-ата минута и гостите можеха да реализират след шут на Дерек Боатенг, който бе блестящо спасен от Бето.

В 69-ата минута топката попадна във вратата на Ейбар след удар на Стефан Мбиа, но преди това страничният рефер бе вдигнал флага за засада.

Малко след това Денис Суарес се отличи с поредния пропуск за домакините, след като показа страхотна техника, но ударът му мина на сантиметра над напречната греда.

До края на мача добри шансове отново се откриха пред Суарес и Мбиа, но отново удари малко встрани от вратата не им позволиха да донесат успеха на своя тим.

По този начин Севиля остана на четвърто място с 30 точки, докато Ейбар е на 9-а позиция с 20.