Реал Мадрид нанесе първо поражение на Валенсия от началото на сезона, след като спечели с 94:75 гостуването си от втория кръг на Лига Ендеса. „Белите“ постигнаха втора победа.

Третата четвърт, която отборът от столицата спечели с 34:18 се оказа решаваща за развитието на мача.

Реал започна по-силно мача, но домакините ограничиха щетите и след първата част изоставаха само с шест точки. Преднината на „кралете“ се запази и след втората четвърт.

Серхио Иуй бе най-резултатен в мача в 18 точки, а освен това добави и 8 асистенции. Руди Фернандес отбеляза 17 точки, а Густаво Айон завърши с 12.

За Валенсия с по 12 точки се отличиха Уил Томас, Люк Сикма и Ромен Сато.

Манреса спечели с 80:75 точки гостуването си на Реал Бетис, докато Ривер Андора победи с 97:89 точки Гран Канария, който допусна втора поредна загуба.