Отборът на Реал Мадрид постигна изразителен успех със 7:1 при домакинството си на Селта Виго от 28-я кръг на Ла Лига. По този начин момчетата на Зинедин Зидан записаха 18 успех от началото на сезона, а пораженитео бе регистрирано под номер 10 за Виго.

Четири гола за победата отбеляза Кристиано Роналдо, а Гарет Бейл, Хесе и Пепе добавиха по още един.

Точен за гостите бе Яго Аспас.

Фенове освиркаха Роналдо, издигнаха плакати срещу Перес

Селта започна двубоя силно. Яго Аспас на два пъти изпита рефлекса на Кейлор Навас, но стражът на домакините се справи безупречно и в двете ситуации. В 20-ата минута Кристиано Роналдо имаше чудесна възможност, но топката мина в страни. Две минути след това Иско бе в центъра на хубава атака, но ударът му бе пресечен.

„Белите“ поведоха след 41 минути игра. Иско центрира от корнер, а Пепе с глава насочи топката за 1:0.

След почивката „заваляха голове“. В 50-ата минута Роналдо с мощен удар от зоната пред дъгата на наказателното поле се разписа за 2:0. 8 минути по-късно Роналдо отново бе в прегръдките на съотборниците си. Португалецът изпълни чудесно фаул и направи резултата класически - 3:0.

Селта върна едно попадение в 62-ата минута, след като Яго Аспас се разписа за 1:3.

В 64-ата минута Иско напредна от ляво, центрира успоредно на голлинията, а Роналдо засече за 4:1.

В 76-ата минута двойна комбинация между Хесе и Роналдо завърши с гол на трикратния носител на Златната топка за 5:1, а асистентът за петия гол записа името си сред голмайсторите в 77-ата минута след страхотна индивидуална акция - 6:1.

В 81-ата минута Герет Бейл оформи крайното 7:1, след бърза атака, минала през центъра. Уелсецът разстреля стража на Селта с удар от границата на наказателното поле.

В класирането Реал е на 3-о място с 60 точки, а Селта е 6-и с 42.