Шампионът на Испания Барселона стартира повече от убедително защитата на своята шампионска титла в Ла Лига. На своя „Камп Ноу“ Лео Меси, Луис Суарес и компания разнебитиха Реал Бетис с 6:2 в мач от първия кръг на испанското първенство. Суарес се отчете с хеттрик в двубоя, докато Лео Меси добави два гола. Арда Туран също продължи със силните изяви, като беше автор на откриващото попадение за „блаугранас“.

Единственият футболист на Бетис, който заслужи похвали след разгрома, бе централният нападател Рубен Кастро, който реализира и двете попадения за своя тим.

Головата екзекуция започна рано-рано. Меси получи отдясно и със страхотен диагонален пас прехвърли цялата отбрана на Бетис, за да намери Жорди Алба в наказателното поле по другия фланг. Защитникът овладя и с тънък пас намери Арда Туран пред малкия пеналт, а турчинът завърши с техничен изстрел за 1:0.

Леко против логиката на срещата гостите от Севиля успяха да изравнят в 21-ата минута. Тогава Рубен Кастро стреля мощно от пряк свободен удар, като насочи изстрела си във вратарския за Клаудио Браво ъгъл. Чилийският национал не реагира добре и топката влетя в горния ъгъл – 1:1.

Това обаче само раздразни още повече шампионите. В 37-ата Серхи Роберто намери Лео Меси пред дъгата, а аржентинецът поведе веднъж топката, след което с убийствен шут прониза долния десен ъгъл – 2:1.

Пет минути по-късно Роберто асистира и на Луис Суарес. Младокът получи пас в дълбочина отдясно и върна назад за уругваеца. Последният посрещна топката от движение, като шутира не много силно, ала безкрайно точно към далечния долен ъгъл за 3:1.

През втората част голеадата продължи в 56-ата минута. Туран, Меси и Суарес показаха изключително взаимодействие, за да създадат попадението на уругваеца. Аржентинеца и турчина направиха двойно подаване отляво, а вече нахлул в пеналта Меси пусна успореден пас за Суарес, който просто чукна топката в празната врата.

Минутка по-късно всичко около крайния изход на срещата стана безжалостно ясно. Меси получи от Туран и се устреми към дъгата, откъдето нанесе истинска тупалка – 5:1.

В 82-ата минута Суарес оформи своя хеттрик с невероятно изпълнение от пряк свободен удар. Топката бе заложена на около 23-24 метра по диагонал спрямо вратата, а нападателят я завъртя прецизно в горния десен ъгъл – 6:1.

Шест минути преди края Рубен Кастро оформи крайния резултат, като се разписа за втори път в мача след грешка в защитата на Барса при статично положение.