Отборът на Атлетико Мадрид се наложи с 3:1 при гостуването си на Валенсия в мача от 28-я кръг на Ла Лига. Точни за успеха на тима на Диего Симеоне бяха Антоан Гризман, Фернандо Торес и Яник Ферейра-Караско. Денис Черишев се разписа за Валенсия.

Атлетико започна силно мача. Мадридчани заредиха положения от началните минути на срещата. В 9-ата минута Хосе Мария Хименес излезе получи топката в наказателното поле, излезе и опита да стреля, но ударът му мина над гредата. След четвърт час игра Антоан Гризман стреля от границата на наказателното поле, но ударът му бе неточен.

Ян Облак показа класа в 24-ата минута, когато отрази опасен изстреля на Денис Черишев, а в ответната атака „дюшекчиите“ излязоха напред в резултата. Коке видя включване на Грзиман, подаде му, а французина без да се суети от зоната около дъгата на наказателното поле стреля и се разписа за 1:0. Радостта на гостите обаче не продължи дълго. Денис Черишев огорчи мадридчани в 28-ата минута. Пако Алкасер отклони добре топката към него, наляво, а бившия играч на Реал Мадрид със силен удар възстанови паритата – 1:1.

Денис Черишев можеше да отбележи и още един гол в 38-ата минута, но изстрелът му бе неточен.

След почивката Атлетико излезе отново напред в резултата. В 72-ата минута след центриране от корнер от ляво на вратата на „прилепите“, топката бе пратена към далечната греда, а Фернандо Торес засече за 2:1.

Домакините останаха с човек по-малко в 80-ата минута, когато Адерлан получи втори жълт картон и напусна игра. А пет минути след това бе оформен и крайният резултат. Комбинация между Антоан Гризман и Яник Ферейра Караско завъри с попадение на последния за 3:1.

В класирането Атлетико е втори с 64 точки. Лидер в Барселона със 72. Валенсия е 11-и с 34.