Отборът на Реал Сосиедад се наложи с минималното 1:0 над Бетис в мача от седмия кръг на Ла Лига. Единственият гол в мача бе дело на Карлос Вела, който реализира през втората част.

Реал Сосиедад имаше по-чистите положения през първата част на срещата. Първо в 14-ата минута Литри излезе на добра позиция и стреля. Антонио Адан обаче направи страхотно спасяване. В 37-ата минута уменията на стража на Бетис отново бяха изпитани. В този случай Адан отрази опасен удар на Да Силва Вилиан Хосе.

През вторите 45 минути домакините продължиха да са по-активният отбор на терена. Така в 63-ата минута при едно центриране отдясно Карлос Вела засече топката в мрежата на Бетис за 1:0.

Победата на Реал Сосиедад можеше да е по-изразителна, но Давид Сурутуса пропиля златна възможност. Той бе изведен на великолепна позиция в 90-ата минута, но Адан спаси мрежата си.

В класирането Реал Сосиедад е 9-и с 10 точки, а Бетис е 11-и с 8.