Манчестър Сити вади 75 млн. евро за немски национал
Манчестър Сити вади 75 млн. евро за немски национал

Привличането на полузащитника на Реал Мадрид Тони Кроос остава една от приоритетните цели за новия мениджър на "гражданите" Пеп Гуардиола, съобщава ESPN.

Английският клуб е готов да похарчи 75 млн. евро за Кроос. Проблем се явява сумата, записана в договора на Кроос за разтрогване на договора му - 300 млн. евро.

Гуардиола също иска в състава си Луис Суарес от Барселона и е на мнение, че без него и Кроос клубът не може да се конкурира с Манчестър Юнайтед, който подсили състава си с Хенрих Мхитарян и Златан Ибрахимович.

Тони Кроос бе привлечен от Реал през 2014 г. от Байерн Мюнхен. На Евро 2016 той асистира за един гол и отбеляза една от дузпите за победата над Италия в 1/2 финалите. Суарес премина в Барселона през лятото на 2014 г. от Ливърпул и оттогава се разписа 56 пъти в 62 мача от испанския шампионат. Миналият сезон стана голмайстор в Примера с 40 гола в 35 срещи. /БГНЕС