Отборът на Малага се спаси от поражение в 4-я кръг на испанското първенство с гол в третата минута на добавеното време при гостуването си на Еспаньол. Срещата завърши при резултат 2:2 и донесе едва втора точка на домакините след четири изиграни мача. Малага пък е в средата на таблицата, вече с 5 точки в актива си.

Уругваецът Кристиан Стуани даде преднина на Еспаньол за 2:1 в 88-ата минута след като оползотвори подаване от Лукас Васкес, но когато домакините вече виждаха трите точки, португалецът Дуда върна равенството за крайното 2:2. Малага обаче продължава да играе трудно срещу Еспаньол и да няма победа над този съперник от март 2012-а година.

Еспаньол Малага

източник: БГНЕС

Домакините откриха още в 16-ата минута чрез еквадореца Фелипе Кайседо, а в 53-ата минута Игнасио Камачо изравни за 1:1 след асистенция на Луис Алберто.

Начело в Испания е Барселона с 9 точки и мач по-малко, а втори и трети са Атетико Мадрид и Гранада с по 8 точки в актива си.