Отборът на Малага постигна пестелива победа с 1:0 над Селта Виго при домакинството си от 15-я кръг на Ла Лига. Единственият гол в мача бе дело на Гарсия Самуел, който бе точен през първата част.

Двубоят бе доста равностоен, а в определени епизоди Малага имаше превес. Първото по-интересно положение се разигра в 16-ата минута, когато Фабиан Орейана получи прецизен пас, стреля, но не можа да открие в полза на Селта.

Така се стигна до 21-ата минута, когато Роке Санта Крус получи добър пас от центъра, напредна от ляво, центрира в наказателното поле, където се извиси Гарсия Самуел, който откри за 1:0.

В 33-ата минута Роке Санта Крус можеше да удвои, но без успех.

А след паузата Гарсия Самуел имаше шанс да отбележи за втори път. Изстрелът му обаче бе отразен.

До края на мача Малага опита още няколко атаки, но те не доведоха до промяна на резултата.

В класирането Малага е 6-и с 27 точки, а Селта е 8-и с 20.