Отборите на Малага и Осасуна направиха равенство 1:1 в първия си мач от Примера дивисион за новия сезон.

Първото полувреме не предложи много положения, като двата състава си размениха по една опасна атака, след които резултатът остана непроменен.

През вторите 45 минути Малага поведе след попадение на Хуанпи, който успя да се измъкне от двама бранители и да се разпише за 1:0. Малко след това Малага пропусна шанс да увеличи аванса си, след като Чарес не съумя да отбележи.

Пет минути преди края на редовното време Фран Мерида излезе на добра позиция и изравни за Осасуна – 1:1, като така донесе точката на своя състав.

В класирането Малага и Осасуна имат равен точков актив – 1 пункт - и са съответно на първото и второто място.