Отборите на Леванте и Еспаньол си поделиха по точка, като завършиха при 2:2 в мача от 31-я кръг на Примера дивисион.

Така с регистрираното равенство Еспаньол е на 8-о място във временното класиране с 41 пункта, а Леванте е в зоната на изпадащите, 18-и, с 28 точки.

Двубоят бе сравнително равностоен, а положения не липсваха и пред двете врати.

След 18 минута игра резултатът бе открит. След удар на Виктор Алварес се получи рикошет в тялото на стража на Леванте – Диего Мариньо, а след това Лукас Васкес се разписа за 1:0.

Радостта на „лос перикитос“ обаче не трая дълго и в 21-ата минута домакините изравниха. Жуниор Симао се възползва от изгодно положение разкрило се пред него и направи 1:1.

Играчите на Еспаньол излязоха отново напред в резултата в даденото от съдията продължение на първата част. Тогава Фелипе Кайседо получи точен пас и успя да покачи на 2:1.

Второто полувреме бе сравнително спокойно, а една по-любопитна ситуация се разкри в 78-ата минута, когато Давид Баррал можеше да изравни за своя състав, но за негово съжаление ударът му срещна гредата.

Две минути преди края на редовното време Виктор Касадесус направи 2:2 и така донесе точката за Леванте.