Лас Палмас не остави шанс на Хетафе и взе повече от убедителна победа с 4:0 на старта на 27-я кръг в Примера дивисион.

Двата тима, борещи се за мястото си в елита, се срещнаха на Канарските острови, а Лас Палмас успя да вземе важни три точки, за да излезе поне временно на 15-та позиция, измествайки именно Хетафе оттам.

Уилиан Хосе се разписа още в седмата минута, за да даде летящ старт на домакините. Джонатан Виейра направи 2:0 в 28-та минута, от дузпа.

Тана реализира още два гола след почивката, в 49-та и 83-та минути, за да оформи успеха.

Гостите не успяха да завършат мача и в пълен състав, като Алваро Перейра бе изгонен в 65-та минута, с втори жълт картон.

След като стартира 2016-та година с три поредни победи, оттогава Хетафе ниже само поражения, като това бе седмо поред в Примера дивисион.

За първи път този сезон Лас Палмас регистрира две победи една след друга.