Отборът на Лас Палмас се наложи с 2:0 над Реал Сосиедад в мач от 11-я кръг на Ла Лига. Точни за успеха бяха Джонатан Виера и Серхио Аруахо. С този успех Лас Палмас вече не се намира в дъното на класирането. Все пак победителите останаха в зоната на изпадащите, 18-и с 9 точки.

Домакините от Лас Палмас отриха резултата след 28 минути игра. Джонатан Виера получи чудесен пас и се разписа за 1:0.

В 51-ата минута играчите на Лас Палмас удвоиха аванса си. Серхио Аруахо, получи много прецизно подаване и се разписа за 2:0.

До края на срещата Сосиедад вложи максимално големи усилия, за да се върне в мача, но не успя да отбележи.

Футболистите на Лас Палмас пък създадоха още няколко добри положения, но без попадение.

В класирането Лас Палмас и Реал Сосиедад имат равен точков актив – 9. Сосиедад е 16-и, а Лас Палмас е 18-и, в зоната на изпадащите, заради по-лоши показатели.