Отборът на Лас Палмас продължи с отличното си представяне от началото на сезона в Испания. Тимът от Канарските острови показа характер и се добра до равенство 2:2 при визитата си на Осасуна в мач от 7-ия кръг на шампионата.

Домакините поведоха с 2:0 след голове на Роберто Торес в 7-ата минута от дузпа и Серхио Леон в заключителните секунди на първата част. Футболистите на Осасуна, които до този момент нямат записана победа в Примера дивисион, имаха още няколко отлични шанса да направят преднината си още по впечатляваща през първото полувреме, но късметът не бе на тяхна страна.

Втората част гостите видимо увеличиха оборотите и на свой ред вкараха два гола. Резултатът бе намален в 57-ата минута, когато точен бе Висенте Гомес, а в продължението на двубоя Давид Гарсия осигури точката за Лас Палмас.

Отборът от Гран Канария заема седмото място във временното подреждане, докато Осасуна остава в зоната на изпадащите с едва три точки в актива си, спечелени от три равенства.