Отборът на Депортиво ла Коруня се наложи с 2:0 над Лас Палмас в мача от 13-я кръг на Ла Лига.

Първото попадение в мача реализира Давид Симон, който имаше малшанса да си отбележи автогол, а след това точен бе Лукас Перес Мартинес.

Срещата започна неприятно за домакините, след като още в 19-ата минута Симон прати топката в собствената си мрежа. В опита си да изчисти един силен изстрел, десният бек покоси собствената си врата.

Крехкият аванс бе опазен до края на първата част, въпреки че пред двата състава се разкриха нелоши положения.

В самия край на първото полувреме гостите пропуснаха две чудесни възможности за увеличаване на преднината си. Алекс Берхантинос не съумя да се възползва максимално и в двата случая, като при втората ситуация и стражът на домакините Хави Варас имаше съществени заслуги.

В заключителните минути на двубоя пък играчите на Ла Коруня стигнаха и до втори гол. Лукас Перес Мартинес получи добър пас и се разписа за крайното 2:0.

В класирането Депортиво е 5-и с 21 точки, а Лас Палмас са 19-и с 10.

Същевременно в друг мач от същия кръг, Селта Виго победи с 2:1 Хихон. Фабиан Орейана откри след четвърт час игра, а Карлос Кастро изравни в 65-ата минута.

В 84-ата минута падна победният гол за Селта, който бе дело на Нолито.

Със спечелените три точки Виго заема 4-о място в таблицата с актив от 24 пункта. Хихон е 15-и с 12.