Отборът на Виляреал приключи годината на висота, побеждавайки категорични тим на Депортиво Ла Коруня в последен мач за двата тима през 2014. „Жълтата подводница“ нямаше никакви проблеми на своя „Ел Мадригал“ и записа класически успех с 3:0.

Домакините имаха абсолютно превъзходство през целия мач, ка гостите от Ла Коруня успяха ад отправят едва два точни удара във вратата на своя противник.

Виляреал откри резултата още в 10-ата минута, когато Джонатан дос Сантос се възползва от грешка в отбраната на гостите. Другите два гола за домакините дойдоха през втората част и бяха дело на Дарио Вието, съответно в 68-ата и 73-ата минути. В продължението на мача червен картон за домакините получи Томас Пина, но това нямаше как да се отрази на крайния резултат в срещата.

В момента Виляреал заема пето място във временното подреждане, докато тимът на Депортиво Ла Коруня е точно над чертата.